Megint összegyűlt pár gondolat az Érdekességek sorozathoz, olvassátok és csodálkozzatok! :)
- fogmosás után nem öblítik ki a szájukat vízzel. Simán befejezik azzal a folyamatot, hogy kiköpik a fogkrém habot. Őőőő... vajon mennyi idő lehet, még teljesen eltűnik a fogkrémes nyál a szájukból?!
- a szülinapi tortát a Tesco-ból veszik. És itt is ugyan olyan rossz, mint otthon. Ha jól emlékszem, még nem is láttam itt cukrászdát. Csak ilyen édesség boltok vannak, ahol hatalmas befőttes üvegekben vannak a színes cukorkák.
- mindenki kis chips-et eszik. Mini zacskóban (nálunk promóciós termékként szoktak ilyet osztogatni az utcán), kb. 70 p-be kerül, 1Ł-ért már egy nagy zacskót lehet kapni, de sebaj, mindenki inkább a kicsit veszi meg. A Subway-ben ez a desszert, a legtöbb menühöz jár a zacsi chips. Amikor töltöttél magadnak üdítőt, akkor a polcról levehetsz egy zacsival. A legszörnyűbb szerintem: mindenkinek az ecetes jön be! Én is megkóstoltam, a számból gyorsan ment is a kukába! Hihetetlen rossz, mintha száraz kenyeret ennél, amit meglocsoltak egy kis tömény ecettel!
- ha már Subway. A képeslap-függőségen kívül van még egy kóros szenvedélyük az angoloknak. A szendvics. A Subway-ben mindig hatalmas tömeg van (nálunk bezzeg…), aki épp nem itt fogyasztja el az ebédjét, az előrecsomagolt szendvicse vesz. Tudjátok a háromszög szendvics, ami a hűtős részlegen van. Nálunk a benzinkutaknál lehet ilyet venni, máshol nem igazán láttam még. De otthon még véletlenül sem készítenének maguknak szendvicset! Annyira hiányzik a Főzelékfaló és a Kék Fazék! :( Itt sehol nincs olyan hely, ahol sajttal töltött pulykamellet tudsz rendelni, jó kis borsófőzelékkel!
- a villamoson a megállóban előre kell megvenned a jegyed. Komolyan mondom, ha ez nálunk is ilyen becsületesen működne, akkor nem hivatkozhatna a BKV arra, hogy miért emelnek 3 havonta a bérleten és a jegyen! Érdekesség még, hogy sok helyen magadnak lehúzhatod a cuccot, amit meg akarsz venni. Oda lépsz az automatához, egyenként hozzáérinted a vonalkódot a kijelzőhöz, és fizetsz. Senki nincs ott, hogy ellenőrizzen, vajon a 15 dolog közül mindet lehúztad-e vagy csak 2-t. Elképzelem otthon mindez hogyan működne… Bemennének a „kedves vásárlók” a boltba, összeszednének mindent (ipari mennyiségű cuccot, „ki tudja, hogy holnap is tudunk-e még így vásárolni” alapon), majd teljesen „véletlenül” elfelejtenék használni a leolvasó automatákat. Na jó, akiben lenne egy kis lelkiismeret, az a csomag rágóját (vagy ami a legolcsóbb) lehúzná szépen és a 6 teli zacskóval (mert csak annyit bír el) nyugodt lélekkel távozna. Huh, hát ezt most kicsit szégyen volt leírni, de valljuk be, ez így működne otthon. Remélem egyszer kapunk rá esélyt, hogy bebizonyítsuk, ez is csak egy hülye sztereotípia a magyarokról és tudunk olyan becsületesek és tisztességesek is lenni, mint a britek nagy része. Nyilván itt sem mindenki szent, de ha nem működne ez a rendszer, akkor már régen beszüntették volna.
- a lányok kisminkelik magukat bárhol, bármikor. Villamoson, út közepén, sétálás közben, mindenhol. Nem csak korrigálás, hanem teljes generál. Alapozó, korrektor, szemhéjceruza, rúzs, pirosító, szempilla spirál, stb. Valamint a hajukat is előszeretettel igazítják közönség előtt. Miközben sétálgatnak a plázában, nyugodtan tupírozzák a hajukat, néha egy kis hajlakk is előkerül. Egyébként is nagy divat a tupír, szinte senkinek sincs „sima” haja.
- le kell inteni a buszt a megállóban. Bár már teszteltem, ha csak simán állok és nem lóbálom a kezem, akkor is megáll.
- „hogy vagy?” kérdés. Lassan kezdek megőrülni tőle. Mindenkitől ezt hallom. Nem elég, hogy a host-családomtól is (reggel, délután mikor hazaérnek, és minden alkalommal, miután lejöttem a szobámból), de még a boltban is megkérdezik, a múltkor a buszvezető is kérdezte, meg úgy általában mindenki. Igazából választ nem várnak rá, ez csak egy általános protokoll-kör, amit soha nem hagynak ki.
Ez így néz ki:
A: How are you? (hogy vagy?)
B: Fine, thank you (jól, köszi). And you? (és te?)
A: Fine (jól).
B: Great (remek).
Ez így néz ki:
A: How are you? (hogy vagy?)
B: Fine, thank you (jól, köszi). And you? (és te?)
A: Fine (jól).
B: Great (remek).
Néha cifrázzák és a fine helyett I am all right-ot ( minden okés velem) mondanak.
- azt írtam már, hogy nem esznek levest. Tegnap tűnt fel, hogy ezt olyan komolyan veszik, hogy nálunk nincs is mélytányér. Vannak müzlis mély tányérok, de hát azoknak köze nincs a leveses tányérhoz. Pár nappal ezelőtt „húsleves” volt. Teljesen úgy készítik, mint ahogy nálunk szokás. Csirke mellet és combot tettek a vízbe, szokásos fűszerek, zöldségek, egy kicsit több borsó, mint az átlag. Néztem is nagyokat, hogy nahát, végre leves. Erre jött a lapostányér és mellé a főzz krumpli és párolt brokkoli. Ennyit a levesről. A léből került egy minimális a krumplimra, csak az íz kedvéért.
- már említettem, hogy vannak ezek az 1Ł-os boltok. Igen jó áron megvehetsz édességet, háztartási és kozmetikai cuccokat. Az alapvető márkákat itt megtalálhatod, pl. Elseve és Pantene samponokból bevásárolhatsz, kemény 1Ł a 400 ml-es flakon. Ez olyan szempontból érdekes, hogy otthon ezek a márkák már a minőségi kategóriába sorolhatóak és a legfőbb helyet foglalják el a DM polcain. Itt az 1Ł-os boltokban számítanak csak menőnek, a drogériákban (Superdrug, Boots) a legalsó polcokon kapnak helyet, és alaptermék a Tony&Guy, Aussie, Tigi, Bed Head, stb. De ugyan úgy simán ki vannak téve a polcokra a Vichy, Estee Lauder, Clarins, Biotherm, Dior, stb termékei és senki nem nézi árgus szemekkel, hogy mit emelsz le a polcról. Otthon bezzeg a Douglas-ben egy külön, steril, bombabiztosra bekamerázott részlegen nézegetheted ezeket a termékeket. Itt is vannak Douglas-hez hasonló drogériák, ahol minden márkának a tanácsadónője/szakértője képviselteti magát és segítenek a vásárlásban. Meg persze minden lépésedet figyelik. Nagyon tetszik, hogy itt a biztonsági rendszer úgy van megoldva, hogy semmilyen kellemetlenséget ne okozzon a vásárlónak. És a legjobb, hogy nem kell köszönni az eladónak csak akkor, ha vásárolsz valamit és a kasszánál állsz. Így legalább nincs meg azaz érzés, hogy te köszönsz, viszont az eladók azért sem akarják meghallani, hogy beléptél az üzletbe.